Що необхідно знати платникам земельного податку?

Згідно Податкового Кодексу України кожен власник земельних ділянок (паїв), землекористувач, орендар земель державної та комунальної власності має обов’язок сплатити до відповідного місцевого бюджету плату за землю у вигляді земельного податку або орендної плати (за винятком тих, хто має пільги на плату за землю, та окрім земельних ділянок, які не є об’єктом оподаткування, перелік яких визначено у ст. 283 ПКУ)

Відповідно до п.10.1 ст.10 Податкового кодексу України - плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків.

Розмір земельного податку обчислюється за ставками, встановленими рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об'єднаних територіальних громад.

Базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земель, враховуючи коефіцієнт індексації або площу ділянок, для яких не проведена нормативна грошова оцінка.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) щорічно самостійно обчислюють суму податку та у термін не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного податкового органу податкову декларацію з плати за землю за встановленою формою.

Для звітування на 2019 рік використовується форма декларації з плати за землю, затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560 (у редакції наказу Мінфіну від 23.01.2017 р. № 9).

Також платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

З 01 січня 2019 року набрав чинності Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 № 552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію.

З 2019 року зникає необхідність складання технічних документацій з нормативно грошової оцінки по окремим ділянкам сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів.

Всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдину систему та створено портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок відповідно до вимог статті 20 Закону України «Про оцінку земель».

Листом від 04.01.2019 № 22-28-0.22-125/2-19 Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру надано інформацію про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рік становить 1,0.

Для отримання більш детальної інформації щодо нормативної оцінки земельних ділянок та юридичної допомоги з питань земельного права звертайтеся до наших високваліфікованих юристів!

 

Використані джерела:

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/364121.html

http://sfs.gov.ua/nk/