Скасовано вирок, яким клієнта було засуджено до 4 років позбавлення волі

27 травня 2020 року Харківським апеляційним судом було скасовано обвинувальний вирок, яким засуджено клієнта компанії до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 2 роки за апеляційною скаргою адвоката юридичної компанії «Арбітрум» Карелова К.Ю.

У листопаді 2019 року вироком суду першої інстанції клієнта юридичної компанії «Арбітрум» було засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права на керування транспортними засобами на строк 2 роки за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частини 2 статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого).

Шлях до перемоги був тернистий - апеляційне провадження у справі не було відкрито одразу (помилка судді та відмова у відкритті апеляційного провадження), а було відкрите лише на підставі вказівок постанови Верховного Суду.

Під час касаційного провадження вирок набув чинності. Захист клієнта на досудовому розслідуванні та в суді першої інстанції здійснювався іншим захисником та доступ до матеріалів ми отримали після проголошення вироку судом першої інстанції, що значно ускладнювало формування правової позиції в суді апеляційної інстанції.

Незважаючи на це, нам вдалося довести незаконність та необґрунтованість обвинувального вироку.

Справедливість і законність існує, просто варто докласти зусиль для їхнього досягнення.