Порядок отримання права керування змінено

Нещодавно, 17 липня 2020 року, набрав чинності Наказ МВС «Про внесення змін до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07 грудня 2009 року № 515» № 408 від 22 травня 2020 року. Цим документом внесені наступні зміни.

По-перше, Наказ № 515 доповнено Інструкцією про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів ( у тому числі за допомогою фото- та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступу до неї. Фото-, відеофіксація відбувається від початку кожного іспиту та ведеться безперервно до його завершення.

По-друге, Інструкція про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, що затверджена Наказом №515, також зазнала змін. При отриманні категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1Е, DЕ можна підтвердити наявність навичок керування транспортними засобами за будь-якої з категорій В, С1, С, D1, D. Максимально допустима перерва в навичках керування збільшена до трьох років.

Для підтвердження навичок керування транспортним засобом особа може подати також документи, що підтверджують право власності на транспортний засіб іншого з подружжя, також необхідно надати документи про шлюб, документи, що підтверджують позику, оренду, лізинг, або тимчасовий реєстраційний талон на керування транспортним засобом.

Передбачається, що тривалість проведення практичного іспиту на майданчику повинна бути не менше 10 хвилин, на дорозі – не менше 20 хвилин, а загалом – не більше години. У разі неможливості подальшого руху за визначеним маршрутом (транспортний затор, дорожні роботи, ДТП тощо), допускається відхилення від такого маршруту з подальшим поверненням на нього або екзаменатор приймає рішення про продовження іспиту за іншим маршрутом.

Також встановлюється, що у разі відкриття двох і більше категорій теоретичний іспит складається один раз за екзаменаційними білетами вищої категорії.

Інструкцією передбачається можливість виключення категорії, яка була відкрита до подання особою медичної довідки, якщо в такій довідці вказується непридатність особи до керування відповідної категорії транспорту. Поновлення категорії відбувається у разі надання нової медичної довідки, яка підтверджує відновлення придатності до керування.