Мораторій на перевірку бізнесу. Відтермінування застосування РРО суб`єктами господарювання

Починаючи з 12 березня Верховна Рада України вдалося прийняти низку антикризових законів, що будуть діяти в умовах карантину.

Запроваджується заборона на проведення податкових документальних і фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року.

Це означає, що ті суб'єкти господарювання, які були включені до плану-графіка перевірок і перевірка яких не почалася на день набуття чинності закону за проектом № 3220, включатимуться до оновленого плану-графіка, який мають оприлюднити до 30 березня. Якщо ж перевірка почалася, то її проведення тимчасово зупинять до 31 травня.

Мораторій не стосується камеральних перевірок і позапланових перевірок у зв'язку із заявленим бюджетним відшкодуванням (від’ємним значенням) ПДВ на підставі пп. 78.1.8 Податкового кодексу . На період мораторію припиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПК.

Також запроваджується мораторій на документальні перевірки з ЄСВ на період з 18 березня по 18 травня, а розпочаті та не закінчені до 18 березня перевірки зупинять до 18 травня (п. 912 розд. VIII Закону № 2464).

До 31 травня 2020 року контролюючим органам заборонено проводити планові перевірки у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю), що здійснюється: за діяльністю суб`єктів господарювання, які віднесені до суб'єктів з високим ступенем ризику; за дотриманням вимог з формування, установлення та застосування державних регульованих цін; у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Певні зміни запровадженні і щодо застосування РРОЮ основні зміни набудуть чинності з 01 серпня 2020 року.

Тепер до 1 січня 2021 року можуть не застосовувати РРО (ПРРО) підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від виду діяльності, якщо їх дохід протягом календарного року не перевищує 1 млн грн (крім тих, хто реалізує технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, лікарські засоби і вироби медпризначення). А було – до 1 жовтня 2020 року і у винятках значилися платні послуги у сфері охорони здоров'я.

Фізособи – єдинники другої – четвертої груп з доходом не більше 1 млн грн (крім тих, хто провадить види діяльності за переліком – див. «Детінізація готівкових розрахунків і нові обмеження для єдинників: що змінилося в Податковому кодексі та Законі про РРО») тепер можуть не застосовувати РРО (ПРРО) з 1 січня до 1 квітня 2021 року (було: з 1 жовтня 2019 року до 1 січня 2021 року).