Що потрібно знати суб’єктам господарювання, щодо подання Декларації відповідності матеряльно-технічної бази вимогам законодавства с питань пожежної безпеки?

Особи, які бажають розпочати господарську діяльність потрібно завжди пам’ятати про ряд дозвільних документів, одним із таких документів є декларація відповідності матеряльно-технічної бази вимогам законодавства с питань пожежної безпеки.

Процедура реєстрації Декларації відповідності матеряльно-технічної бази вимогам законодавства с питань пожежної безпеки, визначена Постановою Кабінету Міністрів України від 05 червня 2013 року № 440.

Отже, розберемо основні етапи:

Декларація суб’єктами господарювання не подається:

  • у разі використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;
  • орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на такий об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано його власником;
  • у разі використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

 

Декларація заповнюється суб’єктом господарювання і подається ним або надсилається рекомендованим листом за місцем розташування об’єкта (об’єктів) нерухомості до адміністратора центру надання адміністративних послуг або ДСНС у двох примірниках.

Заповнення Декларації є дуже важливим моментом, тому що суб’єкти господарювання , які подають декларацію, несуть передбачену законом відповідальність за достовірність даних, зазначених у поданій декларації.

Для заповнення Декларації потрібно ознайомитися з рядом нормативно правових документів, а саме:

  • Наказ від 30.12.2014 року № 1417 Про затвердження правил пожежної безпеки України;
  • Кодекс цивільного захисту України;
  • Постанова КМУ від 5 червня 2013 р. № 440 Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;
  • ДБН:В.1.1-7 2002.

 

Суб’єкт господарювання у якого високий ступінь ризику разом з декларацією подає позитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення. Оцінка протипожежного стану проводиться суб’єктом господарювання, який одержав відповідну ліцензію.

Якщо декларація не відповідає формі наведеній в порядку то ДСНС повертає її суб’єкту господарювання на доопрацювання. Якщо відповідає наведеній формі, ДСНС протягом 5 робочих днів з дня надходження реєструє декларацію, один примірник зберігається у ДСНС, другий примірник надається суб’єкту господарювання.