Зміна вимог до розрахункових документів та продовження перехідного періоду у запровадженні міжнародного стандарту номера банківського рахунку (IBAN)

Постановою Правління Національного банку від 06 листопада 2019 року № 127 "Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", що набирає чинності з 13 січня 2020 року внесені зміни щодо заповнення реквізитів розрахункових документів.

У розрахункових документах на переказ коштів буде виключено реквізит “Код банку”, оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN вже містить у собі цю інформацію.

IBAN (International Bank Account Number) — міжнародний стандарт номеру банківського рахунку, який дозволяє прискорити та здешевити міжбанківські платежі всередині країни та за її межами.

IBAN складається з 29 літеро-цифрових символів:

  • коду України UA (2 літери);
  • контрольного розряду (2 цифри);
  • коду банку (6 цифр);
  • самого рахунку – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року — від 5 до 14 символів, з 1 листопада 2019 року — від 5 до 19 символів).

 

НБУ продовжив перехідний період до з 31.10.2019 до 12.01.2020 та дозволив банкам та Казначейству проводити платежі ще за старими рахунками. Тож у перехідний період платіжні документах на переказ коштів можна заповнювати одним з двох способів:

  1. Заповнити реквізит «Код банку платника» та «Рахунок платника»;
  2. Або тільки реквізит «Рахунок платника» за стандартом IBAN, а у реквізиті «Код банку платника» зазначається нуль.

 

А з 13.01.2020 банки та Казначейство будуть проводити платежі у яких зазначили рахунок за стандартом IBAN.