Зміни до Правил дорожнього руху

Нещодавно набрали чинності зміни до Правил дорожнього руху, що затверджені Постановою КМУ №1105 від 11 листопада 2020 року.

Передбачені наступні зміни:

  1. В населених пунктам дозволяється не пристібатися водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
    Відтепер особа, яка навчає водінню, якщо за кермом учень, водії та пасажири таксі зобов’язані пристібатися під час руху в населених пунктах.
  2. Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, крім випадку закріплення заднього номерного знака на додатковому обладнанні, що призначене для тимчасового перевезення багажу або вантажу, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чисті і достатньо освітлені.
  3. Пішоходи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.
  4. По смузі для руху маршрутних транспортних засобів тепер, окрім транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, можуть рухатися велосипедисти, якщо рух такою смугою здійснюється попутно загальному потоку транспортних засобів.