Відомий інтернет-магазин оштрафовано за дискримінацію за статевою ознакою: Закон «Про рекламу» в дії

В Україні діє низка нормативно-правових актів, які врегульовують питання недискримінації за будь-якою ознакою. Такі положення закріплені і в Основному Законі (стаття 24), у міжнародних актах, зокрема у Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок; а також у спеціальних законодавчих актах – Законі України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» тощо.

Останні два вказані закони у поєднанні із положеннями Закону України «Про рекламу» стали правовою основою для притягнення суб’єкта господарювання – ТОВ «Померанч» до відповідальності за розповсюдження реклами, яка містить ознаки дискримінації та розповсюджується на сайті інтернет-магазину «Цитрус».

Так, із скаргою до Держпродспоживслужби звернулася громадська організація «Гармонія рівних», предметом якої стало розміщення інтернет-магазином «Цитрус» реклами, яка містить ознаки дискримінації за ознакою статі.

«Тиражуються рекламні гасла на кшталт «Взяла кредит, а не те, що ти подумав», «Розмір твого резюме – це не головне», «Подарунок кращий за кекс» тощо.» - так ГО «Гармонія рівних» описує порушення законодавства про недискримінацію інтернет-магазином «Цитрус».

Розміщення реклами із таким текстом Держпродспоживслужба оцінила як порушення законодавства про рекламу та було складено відповідні матеріали для притягнення до відповідальності ТОВ «Померанч» за ознаками порушення положення статей 7, 8 Закону України «Про рекламу», а саме:

«Реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності та вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб».

За результатами чого Держпродспоживслужба винесла рішення про накладення штрафів у розмірі 5083,00 гривень та 1700,00 гривень. У добровільному порядку порушником штрафи не сплачено, що стало підставою для звернення до суду для стягнення відповідних сум.

Позов про стягнення штрафів з ТОВ «Померанч» задоволено судом у повному обсязі. Станом на 22.07.2019 рішення суду не набрало законної сили.

Із судовим рішенням можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82854792

Інформацію про заяви ГО «Гармонія рівних» про порушення отримано з джерела: http://harmony.org.ua/novyny/zayava-ligi-zahistu-prav-zhinok-garmoniya-rivnih-shhodo-rozpovsyudzhennya-torgivelnoyu-merezheyu-tsitrus-diskriminatsijnoyi-stosovno-zhinok-reklami