Кінцева дата переукладення договорів співвласників багатоквартирних будинків перенесена

Законом України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09.11.2017 року передбачається обов’язок співвласників багатоквартирних будинків прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг щодо кожного виду комунальної послуги. Виконавці комунальних послуг зобов’язані укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин. Виключенням є послуги з постачання електричної енергії та природнього газу.

Співвласники можуть обирати з таких видів договірних відносин:

  • індивідуальний договір з кожним співвласником;
  • колективний договір з управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою;
  • договір з об’єднанням співвласників як колективним споживачем.

 

Прийняти рішення відповідно до Закону необхідно було до 1 травня 2020 року. Але Верховна рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» №540-IX від 30.03.2020 року, яким переноситься кінцева дата переукладення договорів співвласників з виконавцями комунальних послуг.

Таким чином, співвласники багатоквартирних будинків мають обрати модель договору на комунальні послуги протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином.

Якщо до зазначеного строку співвласники самостійно не визначяться, то буде застосована модель «за замовчуванням».