Мораторій на здійснення перевірок контролюючими органами частково скасовано

З 10 грудня 2020 року скасовано заборону на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів контролю у сфері господарської діяльності. Законом України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» виключене відповідне положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №530-ІХ від 17.03.2020 року.

Проте, зазначаємо, що мораторій на перевірки встановлений також Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №533-ІХ від 17.03.2020 року.

Отже, тепер перевірки органами нагляду (контролю) можуть здійснюватися у наступних випадках:

  • документальні позапланові перевірки на підставі початку процедури реорганізації юрособи (крім перетворення);
  • припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця;
  • закриття постійного представництва або підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, або ж у разі провадження у справі про визнання банкрутом платника податків;
  • подача заяви про зняття з обліку платника податків;
  • контроль за діяльністю суб’єктів господарювання “з високим ступенем ризику”;
  • перевірка в сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
  • перевірка в сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.