Податок на дохід фізичних осіб: що змінилось?

23 травня набув чинності Закон №466-ІХ від 16.01.2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» (далі - Закон) за винятком частини норм, які вступають в силу 01 липня 2020 року та 01 січня 2021 року.

Цим Законом змінюються деякі положення щодо сплати податку на доходи фізичних осіб.

Так, до оподаткованого доходу тепер не включаються:

  • відшкодування моральної шкоди в розмірі, який визначений рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати;
  • сума страхових виплат або відшкодувань, що здійснюються Моторним (транспортним) страховим бюро України відповідно до закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»;
  • дохід від продажу об’єкта незавершеного будівництва;
  • суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору від фізичних осіб-платників єдиного податку четвертої групи.

 

Ще однією важливою зміною є зміна ставки оподаткування доходу від продажу транспортних засобів. Раніше дохід від продажу легкового автомобілю, мотоцикла чи мопеда повинен був обліковуватися за ставкою 5% у разі продажу двох чи більше таких засобів протягом року. Відтепер за продаж другого автомобіля за рік ставка залишилася 5%, а дохід від наступних продаж протягом року обліковується за ставкою 18%.