Нові дорожні знаки «для електромобілів», «окрім електромобілів», «станція зарядки електромобілів»

У середу, 1 січня, в Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів».

Зокрема, законом передбачаються:

  • нові дорожні знаки «Для електромобілів», «Крім електромобілів» та «Станція зарядки електромобілів» та маркування місць для паркування, зарядки. Цими знаками виділяються паркомісця виключно для електрокарів;
  • введення спеціальних автономерів зеленого кольору для електрокарів;
  • Штраф за зупинку чи стоянку на місці для електромобілів. За порушення цих знаків власникам автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння, які також створили перепони для паркування електрокарів, передбачений штраф (від 340—510 грн), а інспектори з паркування наділені правом затримувати порушників (евакуювати автотранспорт).

 

Сподіваються, що розвиток стосуватиметься не тільки міст. Сільські та селищні ради також зможуть стимулювати населення користуватись екологічними видами транспорту. Також очікується, що закон надасть більше можливостей для розширення мережі електрозаправок та розбудови інфраструктура загалом.