Нові органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду

Відбулися зміни у системі державних органів, що реалізують державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. 13 березня 2020 року Кабінет міністрів України прийняв постанови № 218 та № 219.

Постановою № 218 ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Замість неї утворено Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій. Постановою затверджується Положення про Державну сервісну службу містобудування України.

Основними завданнями нової служби є надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (прийняття рішення про реєстрацію (повернення) декларацій про готовність об’єктів до експлуатації, внесення змін до них та скасування їх реєстрації, видачу сертифікатів або відмову у їх видачі).

Постановою № 219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» утворено:

  1. Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
  2. Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань технічного регулювання у сфері містобудування.

 

Постановою також затверджується Положення про Державну інспекцію містобудування України.