Про економічний паспорт юного українця

22.12.2021 у Верховній Раді Україні зареєстровано проект № 6394-3 "Про економічний паспорт юного українця".

Метою проекту Закону є підвищення економічного рівня життя громадян України, припинення відтоку українців за кордон, формування ефективної системи соціального захисту населення шляхом створення Фонду, який буде здійснювати накопичення державних внесків на користь учасників Фонду з подальшим інвестуванням активів.

З одного боку це дасть можливість повністю покрити вартість медичних послуг та лікування дітей до 18 років, а також вартість дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей до 14 років, адже буде запроваджено окрему систему для забезпечення цих потреб.

Але з іншого боку положення цього закону дещо порушують Конституцію України, адже згідно з частиною першою статті 13 Конституції України надра є об’єктом власності Українського народу, у зв’язку з цим рентна плата за користування надрами має використовуватися для забезпечення добробуту всіх громадян України, а не лише їх окремих категорій. Також порушують приписи статті 24 Конституції України, адже проектом обмежуються права громадян, зокрема, дітей, народжених до 01.01.2019.

Варто зазначити, що проектом не врегульовано сам процес виплати коштів фінансової підтримки, що звичайно погано, адже потрібно розуміти як і де громадянам можна буде отримати ці кошти.

Зараз проект очікує розгляду.