Обмеження щодо обігу пластикових пакетів

З 10 грудня 2021 року почав діяти Закон №1489-ІХ «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Відтепер заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів у магазинах, аптеках, супермаркетах, закладах харчування та сфері надання послуг, крім біорозкладних та надтонких пластикових пакетів. За порушення норм Закону застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції (штрафи).

За розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг: 1) надтонких пластикових пакетів; 2) тонкі пластикові пакети; 3) оксорозкладних пластикових пакетів передбачено штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення - у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів буде застосовано штраф у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення – у розмірі від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Основною метою такого рішення є запобігання утворенню пластикового сміття.