Опубліковано Закон «Про соціальні послуги» у «Відомостях Верховної Ради України»

Побачив світ черговий номер збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва. У №18 опубліковано Закон України «Про соціальні послуги».

Закон визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

У Законі дається визначення таких термінів як: базові соціальні послуги, вразливі групи населення, малозабезпечена особа, надавачі соціальних послуг, оцінка якості соціальних послуг, складні життєві обставини та ряду інших.

Законом визначаються основні цілі надання соціальних послуг:

  1. профілактика складних життєвих обставин;
  2. подолання складних життєвих обставин;
  3. мінімізація негативних наслідків складних життєвих обставин.

 

Також у законодавчому акті описується система надання соціальних послуг, яка визначається як: «Правова основа, принципи, способи і форми надання соціальних послуг, сукупність суб’єктів, що взаємодіють на всіх етапах організації надання соціальних послуг». Наводиться класифікація, типи соціальних послуг, порядок їх надання та фінансування. Закон набув чинності 28 квітня 2019 року і вводиться в дію 01 січня 2020 року.

 

Джерело: https://rada.gov.ua/