Реєстрація земельної ділянки здійснюватиметься за екстериторіальним принципом

10 червня 2020 року набрала чинності Постанова КМУ «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок» №455 від 03.06.2020 року. Цією Постановою затверджений Тимчасовий порядок взаємодії між державними кадастровими реєстраторами територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок.

Для державної реєстрації земельної ділянки встановлюється наступна процедура:

  1. Заява з необхідними документами подається територіальному органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки через центр надання адміністративних послуг в паперовому вигляді та в електронній формі.
  2. Державний кадастровий реєстратор територіального органу Держгеокадастру в день надходження заяви приймає подані документи, перевіряє їх на відповідність вимогам та реєструє у Державному земельному кадастрі.
  3. Після реєстрації заяви програмним забезпеченням Державного земельного кадастру за принципом випадковості обирається інший територіальний орган Держгеокадастру, Державний кадастровий реєстратор якого здійснюватиме державну реєстрацію земельної ділянки.
  4. Обраний за принципом випадковості реєстратор здійснює відповідні дії та формує витяг або рішення про відмову у державній реєстрації земельної ділянки.
  5. Потім програмним забезпеченням Державного земельного кадастру в автоматичному порядку повертається заява із сформованими документами територіальному органу Держгеокадастру за місцем їх подання або територіальному органу Держгеокадастру за місцезнаходженням центру надання адміністративних послуг. Державний реєстратор за місцем розташування земельної ділянки роздруковує заяву, витяг або рішення про відмову у державній реєстрації, підписує зазначені документи та засвідчує свій підпис власною печаткою, подає їх відповідному центру надання адміністративних послуг для видачі.

 

Строк здійснення державної реєстрації земельної ділянки не повинен перевищувати сім робочих днів з дня реєстрації заяви.