Рішенням суду за клієнтом компанії закріплено право попереднього користувача торговою маркою

Клієнт нашої компанії К. є фізичною особою-підприємцем, та в межах своєї діяльності з 2007 року здійснював продаж товарів побутового призначення, використовуючи власний торговий знак «Д» (назви та імена змінені, всі збіги є випадковими). При цьому, можливо в силу юридичної необізнаності або ж нерозуміння необхідності не здійснював реєстрацію цього торгового знаку та продовжував наносити його на упаковку товару та на сам товар безпосередньо.

Несподівано для себе у 2017 році клієнт К. отримав позовну заяву, в якій особа Ш. прохав заборонити використання клієнтом К. торгового знаку «Д». Як з’ясувалося, позивач Ш. є власником зареєстрованого торгового знаку «Д», який повністю відтворює знак клієнта К.

Так, дійсно, особа Ш. як законний власник торгового знаку має право забороняти його використання іншими особами. Однак, законодавство захищає права не лише власників торгових знаків, а й так званих попередніх користувачів, тобто осіб, які використовували торговий знак або здійснювали підготовку для його використання до того, як знак було зареєстровано за іншою особою. Попередні користувачі наділяються правом безоплатного продовження використання торгового знаку (ст. 500 Цивільного кодексу України).

Однак, таке право не є безумовним, а його наявність повинна доводитися належними та допустимими доказами, що і було зроблено фахівцями нашої компанії в справі клієнта К.

Зібравши сукупність доказів, що підтверджують факт добросовісного використання клієнтом К. торгового знаку «Д». (квитанції, договори, де згадується знак «Д», веб-сайти з продажу товарів із зображенням знаку «Д» на товарах клієнта К. та інше), вдалося довести суду, що К. близько 10 років є користувачем знаку для товарів і послуг «Д», а відтак має право на безоплатне продовження його використання.

Суд погодився із такими доводами та відмовив у задоволенні позову Ш. про заборону використання знаку, а за клієнтом К. визнав право безплатного продовження використання знаку «Д».

Захист прав у сфері інтелектуальної власності є одним з напрямків роботи ЮК «Арбітрум».