З 01 січня 2020 року керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння матиме наслідком кримінальну відповідальність

01 січня 2020 року набирає сили Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», яким вносяться зміни до низки нормативно-правових актів, які регулюють питання відповідальності за протиправні діяння.

Із набранням чинності цього закону, керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння вважатиметься не адміністративним правопорушенням, а кримінальним проступком. Відповідно, покарання за його вчинення стане більш суворим – наразі за вчинення цього правопорушення на особу накладають штраф у розмірі 10200 гривень та позбавляють права на керування строком на 1 рік, то з набранням чинності нового закону штраф за те саме діяння становитиме від 17000 до 34000 гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

За повторне вчинення проступку - штраф у розмірі до 51000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років.

Крім того, у Кримінальний процесуальний кодекс додано спеціальні правила затримання особи, яка керувала транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння: затримання буде здійснюватися не більш як на 3 години з обов’язковим доставленням особи до медичного закладу для забезпечення проходження відповідного медичного освідування.

Зауважуємо, що смертність унаслідок дорожньо-транспортних пригод - одна із найбільших в Україні, тому сподіваємося, що посилення відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння та переведення її в кримінальну площину сприятиме зменшенню кількості дорожньо-транспортних пригод.