Штрафи за перевантаження: новий закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю" №1582-IX (https://zakon.rada.gov.ua/).

Цей закон було розроблено з метою зменшення кількості ДТП та збереження стану доріг.

Закон №1582-IX передбачає штрафи для водіїв транспортних засобів за невиконання вимог щодо зупинки від представників Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортних накладних тощо.

Яким чином буде відбуватися процедура нарахування штрафів?

Комплекс зважування-в-русі (WIM-станція) фіксує перевищення встановлених норм і надсилає інформацію до Центру обробки даних. Інспектор перевіряє її, формує постанову і ставить електронний підпис. Після цього постанову друкують та надсилають порушнику. Дані, зафіксовані за допомогою засобів фото- і відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі, стануть підставою для накладення штрафів.

Які штрафи передбачено Законом №1582-IX?

Пам’ятка – 1 неоподаткований мінімум доходів громадян з 01.01.2011 становить 17 грн.

Отже, за перевищення габаритно-вагових норм:

  • на 5-10% штраф становитиме 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.)
  • при перевищенні норм на 10-20% штраф зросте до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17 000 грн.)
  • на 20-30% – 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 грн.)
  • понад 30% – 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн.).

 

Ухилення або відмова від проходження габаритно-вагового контролю, а також перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, розташування транспортних засобів на проїзній частині, вчинення правопорушень у зоні габаритно-вагового контролю спричинить накладення штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн.).

Штраф за невиконання вимог працівників Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн) тепер буде платити власник, а не водій транспортного засобу.

Запроваджено штраф за внесення вантажовідправником недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної розміром 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Так само за невиконання законних вимог посадових осіб Укртрансбезпеки встановлено штраф у розмірі 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів (850-2550 грн).

До вашої уваги пропонуємо переглянути таблицю, яка наглядно демонструє зміни: