Зміна місця проживання

Кожному з нас хоч раз в житті доводилося змінювати місце проживання.

Можливо, це було пов’язано з переїздом в інше місто чи просто на іншу вулицю. Виникають випадки, коли при зміні місця проживання необхідно зніматися з попереднього місця реєстрації та реєструватися за новим місцем проживання.

Необхідно знати, що зареєструвати нове місце проживання потрібно протягом 10 днів з моменту прибуття на нове місце проживання. Це правило стосується як громадян України, так і іноземців, осіб, які постійно чи тимчасово проживають в Україні. Звертатися слід в територіальні органи управління Державної Міграційної служби України або ж в центри надання адміністративних послуг.

Реєстрація місця проживання можлива одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.

Якщо, особа змінює місце проживання за межами однієї адміністративно-територіальної одиниці, територіальне управління ДМС України надсилає повідомлення про зняття особи з місця реєстрації до того територіального управління ДМС України, в якому раніше була зареєстрована особа. До повідомлення додається талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні. Якщо, реєстрація здійснюється в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці, такий талон не потрібен.

Для того щоб, зареєструватися на новому місці проживання необхідно подати заяву. До заяви додати документ, в який вноситимуться відомості про нове місце проживання, квитанцію про сплату державного мита, або документ що підтверджує звільнення від сплати, талон про зняття з місця реєстрації. Якщо зняття з реєстрації відбувається одночасно з реєстрацією на новому місці проживання, такий талон не потрібен. До заяви додається військовий квиток, а також документи, що підтверджують право на проживання в житлі. Це може бути свідоцтво про право власності, договір оренди житлового приміщення, письмова згода власника приміщення, де бажає зареєструватися особа.

Реєстрація місця проживання здійснюється одразу після подання документів. Орган, уповноважений на здійснення реєстрації місця проживання в паспортний документ проставляє штамп про зняття з реєстрації, а потім штамп реєстрації місця проживання особи. Якщо особа не має паспорта, видається довідка про реєстрацію місця проживання.

Що стосується реєстрації та зняття з реєстрації неповнолітніх осіб, то процедура нічим не відрізняється від попередньої. Але існують деякі особливості, а саме:

  • Якщо особа не досягла 14 років, документи про реєстрацію чи зняття з реєстрації повинен подавати законний представник. Це може бути один із батьків чи опікун. Після настання 14 років – заява подається особисто.
  • До заяви про реєстрацію місця проживання чи зняття з реєстрації додатково додаються документ, що посвідчує особу законного представника (паспорт), свідоцтво про народження дитини, документ що підтверджує повноваження особи як законного представника дитини.
  • Якщо здійснюється реєстрація місця проживання особи, що не досягла 14 років за місцем проживання одним із батьків, у випадку коли батьки проживають окремо, до заяви необхідно додати письмову згоду другого з батьків та довідку територіального підрозділу ДМС за місцем його проживання , про те, що дитина не зареєстрована разом з ним.

 

Слід пам’ятати, що при зміні місця проживання, особі необхідно надати інформацію в податкові органи. Така інформація надається протягом місяця з дня, коли особа зареєструвала нове місце проживання. В територіальні органи державної фіскальної служби за новим місцем проживання подається заява про внесення змін в Облікову картку платника податків. До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу. Внесення змін до Державного реєстру платників податків відбувається протягом п’яти днів.

Крім того, законодавством України передбачена відповідальність за невчасне повідомлення податкові органи про зміну місця проживання.

Таким чином, зміна місця проживання пов’язана з реєстрацією чи зміною реєстрації місця проживання процедура не складна, але для того щоб успішно її провести, потрібно зібрати необхідні документи та звернутися у відповідні органи, уповноважені на здійснення такої реєстрації.

 

#arbitrium #арбитрум #law #право #закон #lawcompany #юридичнакомпанія #юридическаякомпания #lawlife #instalawyer #insurance #місцепроживання #прописка #реєстрація #скарга #lawyer #lawyers #advocate #attroney #земля #земельнаділянка #правовласності #юрист #юристХарків #юристХарьков #Харьков #консультація #консультация #юридичнаконсультація #адвокат #юристКиїв #юристКиев #Киев #Київ