В Україні з`явиться реєстр осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи і недторканості малолітніх

В Україні погіршується криміногенна ситуація та зростає кількість злочинів проти дітей на сексуальному підґрунті.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітнього. Вважають, що цей закон має стати запобіжником для повторення таких злочинів.

Яку інформацію можна буде знайти в реєстрі?

  • До реєстру вноситимуть відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено, кримінального покарання, який до нього був застосований, інформацію про фактично відбуте ним покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.
  • Інформацію вноситимуть на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили.
  • Інформацію про особу будуть виключати із реєстру у разі скасування обвинувального вироку або ухвали суду.

 

Хто може знайти інформацію?

Але інформація не буде у відкритому доступі. Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та поліцейські та слідчі Державного бюро розслідувань. Право на отримання інформації щодо факту перебування конкретної особи в реєстрі мають: сільські, селищні та міські голови, керівники державних адміністрацій, інших органів державної влади та місцевого самоврядування – щодо осіб, які претендують на посади керівників садочків шкіл, позашкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я тощо. Кожна особа має право для отримання інформації щодо себе в реєстрі.

Крім того, посилюється відповідальність за злочини у сфері статевої свободи та недоторканості. Зґвалтування, вчинене щодо особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її добровільної згоди, карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років. Повторне зґвалтування дитини карається 15 роками вʼязниці або довічним увʼязненням.

До речі, такий реєстр працює у багатьох країнах світу.