Повернення транспортного засобу зі штрафмайданчика власнику

Транспортний засіб, який тривалий час перебував на штрафмайданчику в межах кримінального провадження було повернуто власнику, шляхом передачі на збереження за місцем знаходження гаражного боксу.

Дуже часто при спробі отримати транспортний засіб зі штрафмайданчика власники стикаються з рядом проблем, тож, щоб у вас не виникало труднощів, пропонуємо ознайомитися з певними особливостями цієї процедури:

  1. Транспортний засіб зберігається на спеціальній стоянці Державтоінспекції МВС для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів.

    Термін зберігання транспортного засобу дорівнює терміну накладення арешту на нього.

    Законодавством передбачена можливість передачі транспортного засобу, який є речовим доказом і на який накладений арешт, на зберігання власникові, його родичам, або іншим особам під розписку.

    При тому у розписці вказується особа, відповідальна за схоронність прийнятого транспортного засобу, а також складається документ про технічний стан транспортного засобу.

    Відповідно до приписів п. 1 ч. 6 ст. 100 КПК України речові докази, які не містять слідів кримінального правопорушення у вигляді предметів, зберігання яких через громіздкість неможливо без зайвих труднощів повертаються власнику, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

    Згідно до ч. 1 ст. 16 КПК України, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому КПК України.

    Отже, накласти та зняти арешт може лише суд своєю ухвалою!

  2. Для отримання транспортного засобу зі штрафмайданчика з собою необхідно взяти наступні документи: ухвалу суду, документи, які підтверджують право власності на транспортний засіб, водійське посвідчення.

    Під час передачі транспортного засобу складається розписка та документ про технічний стан транспортного засобу.

  3. Вимога сплатити за перебування транспортного засобу на штрафмайдачнику та за його евакуацію є незаконною!

    Фінансування витрат, пов’язаних із зберіганням чи пересиланням речових доказів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для утримання органу, у складі якого функціонує слідчий підрозділ або підрозділ дізнання, який здійснив пересилання речових доказів або їх передачу на зберігання.

У разі виникнення необхідністі захисту ваших прав та інтересів під час отримання транспортного засобу зі штрафмайданчика звертайтеся до юристів ЮК "Арбітрум". Ми швидко і з радістю допоможемо.

Юридична компанія «Арбітрум» надає юридичні послуги у сферах:

  • земельного права та нерухомості;
  • бізнесу;
  • судового захисту;
  • податкового права;
  • сімейного права та спадкування;
  • кримінального права та кримінального процесу;
  • супроводження дорожньо-транспортних пригод;
  • у сфері бухгалтерської діяльності;
  • інтелектуального права;
  • з питань боргових зобов’язань та банкрутства;
  • страхування та компенсації шкоди.